Metody znakowania

tłoczenie logo

 TŁOCZENIE LOGO NA OKŁADCE


Wykonujemy tłoczenia z efektem termoprzebarwienia/na sucho, na wszystkich okleinach z naszej oferty. Tłoczenie odbywa się przy użyciu rozgrzanej wcześniej matrycy, logotyp jest odciskany na wskazanej przez klienta oprawie. Tłoczenie można wykonać zarówno w przypadku kalendarzy dostępnych od ręki, jak i wykonywanych na indywidualne zamówienie.

Tłoczenie wykonywane z efektem termoprzebarwienia / na sucho Logo/napis przebarwia się na kolor ciemniejszy od okleiny na której wykonywane jest tłoczenie.

Tłoczenia przy użyciu matryc mosiężnych i magnezowych o grubości 7 mm

Gotowy logotyp w wersji wektorowej dostarcza zamawiający.

Miejsce znakowania określa zamawiający (minimum 1 cm od krawędzi okładki lub jej rowkowania)


znakowanie folią

 ZNAKOWANIE W KOLORZE (FOLIĄ)


W naszej ofercie posiadamy możliwość znakowania okładek kalendarzy w kolorze, przy użyciu foli. Podgrzana matryca, pod wpływem nacisku wtapia folię w podłoże.

Tłoczenie przy użyciu kolorowych folii.

Folia dostępna w kolorach tj. Złota, Srebrna i Biała

Tłoczenia wykonywane są przy użyciu matryc mosiężnych i magnezowych o grubości 7 mm

Gotowy logotyp w wersji wektorowej dostarcza zamawiający

Miejsce znakowania określa zamawiający (minimum 1 cm od krawędzi okładki lub jej rowkowania)Przed zamówieniem należy skonsultować możliwość wykonania logotypu ze swoim handlowcem/opiekunem

finochromy

 FINOCHROMY


W obecnym sezonie w naszej ofercie pojawił się nowy sposób personalizacji kalendarzy tzw. Finochromy. Są to elementy wykonane z chromowanego metalu. Elementy te wklejane są we wcześniej wytłoczone miejsce.

Finochrom dostępny tylko w kolorze SREBRNYM (połysk)

Finochrom wklejany jest we wcześniej wytłoczone miejsce (należy doliczyć koszt matrycy do tłoczenia miejsca pod finochrom + koszt jego tłoczenia)Przed zamówieniem należy skonsultować możliwość wykonania logotypu ze swoim handlowcem/opiekunem

personalizacja

GRAWER LOGO I PERSONALIZACJA LASEREM


Wykonujemy usługę znakowania logo oraz personalizacji na okładce kalendarza przy użyciu lasera. Grawer możliwy do wykonania na wszystkich okleinach z oferty.

Grawer laserem CO2

Znakowanie w dowolnym miejscu okładki (z wyłączeniem grzbietu kalendarza)1 szt znakowania logo/personalizacji = max 20 cm2

Gotowy logotyp w wersji wektorowej dostarcza zamawiający

Miejsce znakowania określa zamawiający (min. 1 cm od krawędzi okładki lub jej rowkowania)

wklejki reklamowe

 WKLEJKI


Wydrukujemy oraz wkleimy dodatkową kartkę czyli tzw. wklejkę, zaprojektowaną przez Państwa w oparciu o naszą makietę, niezależnie od formatu kalendarza. Wklejka może być zadrukowana jedno lub dwustronnie.

Zadruk CMYK 4+4Druk na papierze kredowym 135 g/m2, mat lub błysk

Maksymalnie do jednego kalendarza wklejamy 12 wklejek (nie dotyczy formatu A6 i B6)Maksymalnie wklejamy 3 wklejki w jedno miejsce (wklejane jedna na drugą)Wszystkie projekty musza być przygotowane na podstawie naszych makiet

wyklejki

WYKLEJKI


Istnieje możliwość wymiany wyklejki, czyli strony łączącej okładkę kalendarza lub notesu z jego blokiem. Niezależnie od formatu kalendarza lub notesu, wyklejka może być czysta (bez zadruku) lub zadrukowana według Państwa projektu.

Zadruk CMYK 4+0Druk na papierze offsetowym 120 g/m2

Wszystkie projekty muszą być przygotowane na podstawie naszych makiet

W standardzie blok kalendarza na wyklejkach posiada mapy tj. mapa Europy (przód) i mapa Polski (tył)

Opcja dostępna tylko przy zamówieniu indywidualnym

oklejki prismalux

OKLEJKI / PRISMALUX


Istnieje także możliwość wydrukowania i zafoliowania wcześniej zaprojektowanej przez Państwa okładki kalendarza lub notesu tzw. Prismalux.

Wydruk na papierze kredowym 170 g/m2 + pokrycie foliąDruk CMYK 4+0Do wyboru folia: BŁYSK, MAT, MAT+lakier UV, STRUKTURALNA i SOFT TOUCH

Wszystkie projekty muszą być przygotowane na podstawie naszych makietOpcja dostępna tylko przy zamówieniu indywidualnym

kolorowe gumki

KOLOROWE GUMKI


Każdy kalendarz realizowany na zamówienie indywidualne, niezależnie od formatu, może posiadać gumkę zamykającą oraz gumkę na długopis w kolorze wybranym z naszej oferty.

Szerokość dostępnych gumek to 7 mm, 9 mm lub 13 mmGumki 13 mm dostępne są w 9 stałych kolorach

Opcja dostępna tylko przy zamówieniu indywidualnym

tasiemki

INDYWIDUALNE TASIEMKI


Istnieje możliwość wymiany lub wklejenia dodatkowej tasiemki w innym kolorze (bez zadruku) lub tasiemki spersonalizowanej według dostarczonego przez Państwa projektu.

W standardzie kalendarz/blok posiada tasiemkę kremową

Tasiemki jednokolorowe (szer. 6 mm)Tasiemki drukowane (szer. 8/10 mm) lub haftowane (szer. 6/10 mm)Tasiemka drukowana – zadruk jedno lub dwustronny

Tasiemka haftowana – haft jednostronnyOpcja dostępna tylko przy zamówieniu indywidualnym

tekturowe pudełka na kalendarze książkowe

TEKTUROWE PUDEŁKO NA KALENDARZ


W ofercie posiadamy dwa rodzaje pudełek przeznaczonych do pakowania pojedynczych sztuk kalendarzy lub notesów. Pierwsze z nich to pudełka wykonane z gładkiej tektury w kolorze brązowym do samodzielnego składania.

Pudełka dostosowane do każdego z oferowanych przez nas formatów kalendarzy

Pudełka TEKTUROWE sprzedawane i wysyłane są tylko w formie rozłożonej

pudełka ECO na kalendarze książkowe

PUDEŁKA ECO


Drugi rodzaj to pudełka wykonane z materiału ECO Natura. Pudełka te składają się z dwóch elementów, posiadają one oddzielne dno + wieczko. Ten rodzaj pudełek oferujemy Państwu w jednym stałym kolorze tj. Czarny

Pudełka dostosowane do każdego z oferowanych przez nas formatów kalendarzyPudełka ECO sprzedawane są tylko w formie złożonej (dno + wieczko)

naklejki wypukłe

NAKLEJKI ŻYWICZNE 3D – WYPUKŁE


Istnieje możliwość wykonania i wklejenia we wcześniej wytłoczone miejsce naklejki żywicznej 3D.

Grubość naklejki to ok. 2 mmDostępne kształty to prostokąt, kwadrat i owal, każdy w trzech określonych wymiarach, dostosowanych do formatu kalendarzaMożliwość wykonania naklejki w innym kształcie niż standardowy tj. według projektu klienta

zawieszki na gumkę

PLASTIKOWE ZAWIESZKI


W ofercie posiadamy plastikowe zawieszki na gumkę (13 mm) z możliwością wklejenia naklejki 3D z własnym projektem graficznym.

Zawieszka dostępna tylko w kolorze CZARNYM

Założenie zawieszki możliwe tylko na gumkę o szer. 13 mm

Wymiary zawieszki (bez uchwytów) = 31×23 mm

Wymiary naklejki = 29,5 x 21 mm

blaszki

BLASZKI ZACISKANE NA KRAWĘDZI OKŁADKI


Jedną z opcji dodatkowych są metalowe blaszki, zakładane i zaciskane na krawędzi okładki z możliwością wykonania grawera laserowego.

Blaszki dostępne w dwóch formatach tj. Kwadrat (25×25 mm) i Prostokąt (55×8 mm)Blaszki dostępne w kolorach ZŁOTY i SREBRNY

Możliwy grawer laserem CO2 na blaszkach

Umiejscowienie blaszki wskazuje zamawiający

okucia narożników

OKUCIA NAROŻNIKÓW


Na zamówienie, istnieje możliwość założenia metalowych okuć na narożniki okładki.

Okucia dostępne w kolorze ZŁOTYM i SREBRNYM

1 komplet = 4 sztuki okuć

zamknięcie na magnes

ZAMKNIĘCIE NA MAGNES


Kolejną możliwą opcją dodatkową jest wykonanie okładki z zamknięciem na magnes lub z zamknięciem w postaci paska.

Zamknięcie na magnes dostępne w postaci paska lub klapki

Istnieje możliwość zamontowania gumki na długopis, która docelowo umieszczana jest pod zamknięciem

Opcja dostępna tylko przy zamówieniu indywidualnym.

obszycie okładki nicią

OBSZYCIE OKŁADKI NICIĄ


Realizujemy kalendarze na zamówienie indywidualne w przypadku których, istnieje możliwość obszycia okładki nicią w dowolnym kolorze, wybranym z naszej oferty np. czarna okładka obszyta żółtą nicią. Można również zrezygnować z obszycia i wykonać okładkę gładką.

Kalendarze dostępne od ręki posiadają obszycie okładki nicią w kolorze zbliżonym do koloru oprawy .W sytuacji gdy klient nie wskaże koloru nici, okładka wykonywana na zamówienie indywidualne obszywana jest nicią w kolorze zbliżonym do koloru oprawy

Opcja dostępna tylko przy zamówieniu indywidualnym.

zaokrąglenie narożników

ZAOKRĄGLONE NAROŻNIKI


Na życzenie zamawiającego istnieje możliwość zaokrąglenia narożników, zarówno samej okładki kalendarza jak i jego bloku.

W standardzie narożniki okładki i bloku są proste (nie dotyczy bloków notesów – bloki w standardzie posiadają narożniki zaokrąglone)Opcja dostępna tylko przy zamówieniu indywidualnym.

wycięte registry

WYCIĘTE REGISTRY DWURZĘDOWE


Na zamówienie klienta istnieje możliwość wycięcia registrów dwurzędowych.

W standardzie registry są nadrukowaneOpcja nie dotyczy kalendarzy w formacie A6

KOPERTA NA DOKUMENTY

KOPERTA NA DOKUMENTY


Istnieje możliwość wklejenia tekturowej koperty na dokumenty w kolorze kremowym z czarnymi bokami. Kieszeń umieszczana jest według życzenia klienta na tylnej lub przedniej wyklejce.

Koperta dostępna tylko w kolorze kremowym z czarnymi bokami.Koperty pasują do każdego oferowanego przez nas formatu kalendarza tj. A4 / B5 / A5 / B6 / A6

kieszonki PCV

KIESZONKI PCV


Do każdego kalendarza możemy wkleić kieszonkę PCV na wizytówki/karty. Kieszonki samoprzylepne wykonane są z przeźroczystej, sztywnej folii.

Kieszonki na wizytówki dostępne w dwóch kształtach tj. prostokąt i trójkąt.Miejsce wklejenia wskazuje zamawiający (przednia lub tylna wyklejka)

indywidualne kalendarium

BLOKI INDYWIDUALNE


Na Państwa życzenie zaprojektujemy i wydrukujemy indywidualne bloki kalendarzy książkowych oraz notesów zawierające poddruki lub informacje specjalne występujące na każdej stronie. Proponujemy druk 2 lub 4 kolorowy umożliwiający prezentację zdjęć, grafiki lub logo.
Dzięki tej opcji powstanie indywidualny i niepowtarzalny kalendarz lub notes firmowy.
Opcja ta zalecana dla nakładów powyżej 1000 egz.